Golfpark, Fürth, Germany, Cafeteria, perforated surface, Reference, Sound absorption (perforated), Ceiling canvas
Belgershain, Turnhalle, Halle, Referenz, reference, Sporthalle,  LED, beleuchtung, lighting, ZFP LED, ZFP, ceiling panels, deckenstrahlplatten
Alumline, Breeze, Air Outlet, perforated, white, wood, office, modern, meeting room, plain

Tavandan ısıtma ve soğutma

Zehnder ısıtma ve soğutma tavanları, ofisler veya endüstriyel ve spor salonları gibi geniş alanları tavandan verimli bir şekilde ısıtır ve soğutur ve mimari tasarımın engelsiz bir şekilde görülmesini sağlar. Son derece enerji tasarruflu çalışma ile tüm yıl boyunca hoş bir iç mekan iklimi yaratırlar.

Isıtma ve soğutma tavanları ile avantajlarınız

Hand holding light bulb against nature on green leaf with icons energy sources for renewable, sustainable development. Ecology concept. Elements of this image furnished by NASA.

Yüksek enerji verimliliği

Sistem en son teknolojiye göre tasarlanmıştır. Enerji kaynağı seçiminde özgürsünüz ve ısıtma ve soğutma tavanını yenilenebilir enerjiler veya bir ısı pompası ile en iyi şekilde birleştirebilirsiniz. Bu şekilde %40'a varan enerji tasarrufu sağlayın.

Zehnder, RHC, CP, CCS, Ceiling Panel, Climate Ceiling, Ceiling Sail, Kromer Print AG, Reference, white, Print Shop, Office, Production

Konforlu iklim

Cereyan veya rahatsız edici sıcaklık dalgalanmaları olmadan odadaki eşit ve hoş sıcaklık dağılımı son derece hoştur. Sonuç, her yerde kendinizi iyi hissettiğiniz konforlu bir iç mekan iklimidir.

Kolay montaj

İster yeni bir yapı ister bir yenileme projesi olsun - ısıtma ve soğutma tavanı 2 m'den 50 m yüksekliğe kadar herhangi bir odaya hızlı ve kolay bir şekilde monte edilebilir. Ayrıca tavana kurulum, odanın mimari tasarımı için görünümü serbest bırakır.

Isıtma ve soğutma tavanları nasıl çalışır?

Sıcak hava yükseldiğinde tavandan ısıtmanın nasıl çalıştığını merak ediyor musunuz? Ve aynı zamanda enerji tasarruflu olan soğutma tavan sistemleri nasıl çalışır? Açıklayıcı videomuzda daha fazlasını öğrenin.

Kullanımdaki ısıtma ve soğutma tavanları
Geniş ticari uygulama yelpazesi
Zehnder ısıtma ve soğutma tavanları her projeye uyum sağlar.
Zehnder ZFP, RHC, CP, Ceiling Panel, Zehnder, Reference

Ürünlerimizi keşfedin

"Zehnder kendisini yetkin bir şirket olarak sundu ortak, hem öncesinde hem de sırasında kurulum öncesinde, sırasında ve sonrasında metal tavanların. için gereklilikler klima sistemi, dürüst olmak gerekirse, oldukça oldukça yüksek ve yine de hiçbir şey değildik hayal kırıklığından başka bir şey değil

Heiko Laicht, Profesyonel planlamacı, toplum okulu, 2019

SIKÇA SORULAN SORULAR

Tavandan ısıtma veya radyant tavan paneli, oda havasını doğrudan ısıtmak yerine radyant ısı prensibini kullanır. Bu prensip, soğuk bir kış gününde güneş ışınlarının sıcaklığıyla karşılaştırılabilir. Isıtma için, elektrikli battaniye ısı enerjisini kızılötesi radyasyon olarak yayar, bu da odadaki yüzeylere ve nesnelere çarpar ve onları ısıtır.

Soğutma tavanı odadaki ısı enerjisini emer ve soğutulmuş tavan sisteminde çalışan su taşıyan boru sistemine aktarır. Soğuk su, odadaki yüzeylerden ve nesnelerden ısıyı çekerek hoş bir serinlik ve optimum bir iklim yaratır.

Klimanın aksine, tavan sistemleri çevreye zararlı soğutucu akışkan kullanmaz. Bir soğutma tavanı, borulardan akan suyu kullanır. Bir klima gibi soğutma sistemleri, genellikle rahatsız edici olarak algılanan çok fazla hava hareketine sahiptir. Buna ek olarak, bir klima duvara monte edilir ve değerli bir alan kaplar. Isıtma ve soğutma için tavan sistemleri de bir klimadan çok daha enerji verimlidir.

Evet, sistemler birbirine mükemmel uyum sağlar. Bir ısıtma ve soğutma tavanı, ısı pompası su bazlı ısıtma sisteminin bir parçası olarak kullanılarak bir ısı pompası ile çalıştırılabilir. Akış sıcaklıkları çok düşüktür ve yerden ısıtmaya kıyasla 45 - 60°C'dir. Verimli ısı transferi için en uygun tasarım konusunda size tavsiyelerde bulunmaktan memnuniyet duyarız.

Hava ısıtıcıları, gaz radyatörleri, yerden ısıtma veya klimanın aksine, ısıtılmış ve soğutulmuş tavanlar %40'a varan enerji tasarrufu sağlar. Buna ek olarak, fark edilebilir bir konveksiyon yoktur. Zemin ve duvarlarda radyatör veya klima bulunmaz, bu da yeni tasarım olanakları sunar.

Isıtma ve soğutma tavanları açık ve kapalı versiyonlarda mevcuttur.  Bu nedenle, her türlü diğer işlevsel öğeyi entegre etmek için birçok varyant vardır. Örneğin lambalar kesiklere entegre edilebilir veya tavan panellerinin arasına veya altına monte edilebilir. Sprinklerler, hoparlörler, hava çıkışları vb. de kesiklere yerleştirilir.

Sıcaklık ve nem etkileşiminden kondensat oluşur. Bu nedenle soğutulmuş tavanlar düşük alt sıcaklıklara (oda sıcaklığından fark) sahip bir yüzey sistemi olarak çalıştırılır. Bu zaten yoğuşmanın oluşabileceği alanı sınırlar. Gerisi sistem kontrolü tarafından, örneğin sıcaklık ve nem sensörleri ile halledilir.

Herhangi bir sorunuz var mı? Lütfen bize mesaj göndermekten çekinmeyin.

Genel talep

İletişim Formu

Teklif talebi

İletişim formu
Lütfen bizi arayın.

Dekoratif radyatörler talep

+905338957836

Isıtma soğutma talep

+905311046456

Temiz hava çözümleri talep

+905309536680