Isıtma ve Soğutma Tavan Sistemleri

Uygulama alanları

Radyant Tavan Panelleri, üretim salonlarından hastanelere kadar çeşitli ortamlar için enerji tasarruflu bir ısıtma ve soğutma çözümü sağlar. Eşit sıcaklık kontrolü, gürültü azaltma ve toz yaymadan temiz çalışma sunan bu paneller, farklı ortamlarda konforu, hijyeni ve uyarlanabilirliği artırır.

Üretim Sahaları ve Depolar

Üretim sahaları ve depolar için enerji tasarrufu sağlayan bir ısıtma sistemi şarttır. Radyant tavan panelleri bu alanlar için doğru ısıtma sistemidir. Özellikle bir üretim sahasında,  çalışanlar için konforlu bir iklim yaratmak ve aynı zamanda alanı üretim gereksinimlerine her an uyarlayabilmek önemlidir. Radyant panellerin tavanda düzenlenmesi, salonların daha sonra yeniden yapılandırılmasını kolaylaştırır. Radyant tavan panelleri yüksek raflı depolar için de idealdir. Koridorlar boyunca tavana monte edilirler ve tüm salonu eşit şekilde ısıtırlar.

Zehnder ZFP, RHC, CP, Ceiling Panel, Zehnder, Reference, warehouse, production, hall, Rena, Mönchweiler

Spor Salonları

Tüm salonu eşit şekilde ısıtmanın yanı sıra konfor, bir spor salonu ısıtma sisteminin yerine getirmesi gereken en önemli hususlardan biridir. Radyant tavan paneli bu görev için idealdir. Dahası, radyant panel son derece enerji verimlidir ve düşük depolama kütlesi sayesinde salonun içindeki sıcaklığı hızlı bir şekilde istenen seviyeye getirebilir.

Zehnder ZFP, RHC, CP, Ceiling Panel, Zehnder, Reference, sports hall, foyer, Riedhalle, Steinheim an der Murr

Sergi salonları ve showroomlar

Konforlu bir iklim elde etmek için, radyant tavan panelleri gibi enerji tasarrufu sağlayan bir sistem, showroomlarda ve sergi salonlarında kullanılabilir. Ancak, radyant panelin sunduğu tek avantaj bu değildir. Oluşturdukları hava girdapları nedeniyle odaya çok fazla toz yayan geleneksel hava ısıtıcılarının aksine, radyant tavan panelinin radyant prensibi toz yaymadan temiz bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu, odaların ve ürünlerin temizlenmesi gereken sıklığı önemli ölçüde azaltır.

Zehnder ZFP, RHC, CP, Ceiling Panel, Zehnder, Reference, exhibition, salesroom, showroom, cars, Autoland, Pocking,bavaria

Ofisler

Çalışan performansı bir ofisteki en önemli hususlardan biridir. Bunu mümkün olduğunca verimli tutmak için, insanların bu alanlarda kendilerini iyi hissetmeleri özellikle önemlidir. Bu konfor seviyesi ancak odadaki havanın soğutma ve ısıtma tavanı ile şartlandırılmasıyla elde edilebilir. Radyant tavan paneli sadece sessiz çalışmakla kalmaz, aynı zamanda örneğin telefon konuşmalarından kaynaklanan gürültüyü de önemli ölçüde azaltabilir.

ZFP, Office Room, with light,

Okullar

Soğutma ve ısıtma tavanı, odanın her yerinde eşit bir sıcaklık yaratır ve nerede oturursanız oturun hissedilebilir. Öğrencilerin ve öğretmenlerin daha iyi konsantre olabilmeleri için konforlu bir iç mekan iklimi yaratmak önemlidir. Radyant tavan paneli ayrıca ideal enerji tüketimi ve kolay bakım sunar. Düşük depolama kütlesi sayesinde paneller, bilgisayarlardan ve insanlardan yayılan ek ısı gibi sürekli değişen iç yüklerde bile oda sıcaklığını hassas bir şekilde düzenleyebilir ve böylece değerli enerjiden tasarruf sağlar. Tavan bakım gerektirmediğinden ve monte edildiği yer nedeniyle hasara karşı korunduğundan bakımı da kolaydır.

suspended ceiling systems, lay-in-system, Reference, commercial, laboratory, school, office, Closed ceilings

Hastaneler

Hastanelerde iki husus göz önünde bulundurulmalıdır. Birincisi, hastaların konforu ve ikincisi, bireysel odalardaki hijyen. Soğutma ve ısıtma tavanından olumlu etkilenen iki iddia. Yüksek radyant bileşen ve odadaki düşük hava hareketi nedeniyle, hastalar böyle bir sistem tarafından sağlanan soğutma ve ısıtmayı özellikle konforlu olarak algılar. Normalde saf hava sistemlerinde olduğu gibi rahatsız edici hava akımları ve rahatsız edici sesler yoktur. Soğutma ve ısıtma tavanının radyant prensibi, odadaki hava hareketinin yanı sıra toz, virüs ve bakterilerin yayılmasını da en aza indirir.

Redcross, Switzerland, Aarau, Reference
Herhangi bir sorunuz var mı? Lütfen bize mesaj göndermekten çekinmeyin.

Genel talep

İletişim Formu

Teklif talebi

İletişim formu
Lütfen bizi arayın.

Dekoratif radyatörler talep

+905338957836

Isıtma soğutma talep

+905311046456

Temiz hava çözümleri talep

+905309536680