Yenilikçi dönüm noktaları

2012

Geleceği sistem çözümlerimizle yaratıyoruz

Zehnder pazardaki liderliğini konforlu, sağlıklı ve enerji verimliliği ilkeleriyle, projelere komple iklimlendirme sistemi çözümleri sunarak sürdürüyor. Yeni sistemler yaratarak ve bu 3 ilkemize sadık kalarak geleceğin sistemlerinde öncü olmaya devam edeceğiz.

2001-2006

Taze bir esinti ve temiz hava

Zehnder , J.E. StorkAir isimli firmayı satın alarak iç mekan havalandırma sistemlerinde 60 yıllık bir tecrübenin de sahibi oldu. Zehnder Comfo sistemleri adı altında üretime başlandı. Zehnder, temiz hava çözümleri adı altında 2006 yılından beri endüstriyel yapılara da çözüm sağlamaktadır.

1964-1984

Büyüme ve icat

Zehnder havlu radyatörü icat eden firmadır. 1964 yılından itibaren radyatör sektörüne büyük yatırımlar yapan firma 1984 yılında dünyadaki ilk havlu radyatörü Zehnder Universal adıyla piyasaya sürdü.

1952

Büyük mekanların ısıtma ve soğutması

Sanayi ve ticari kullanım için tavan ışınım panelleri sektörüne giriş yapıldı.Isıtma ve soğutma içeren tavan sistemleri, ofisler,hangarlar,sergi salonları,fabrikalar,depo alanları vs.. gibi büyük alanlarda verimli olarak kullanılmaktadır.

1930

Radyatör devrimi

Robert Zehnder boru radyatörü icat etmiştir. Zehnder Charleston. Piyasada bulunan diğer dökme radyatörlerin tersine şekli güzel olan bu radyatör daha hafif ve ısı iletkenliği daha fazla bir üründü. Üretimi ise daha ekonomik yapılmaktaydı.

1895

Zehnder faaliyete geçti

Jakob Zehnder 1895’de her türlü tamirat işleri için İsviçre’nin Granichen şehrinde mekanik bir atölye kurmuştur. Oğulları Walter ve Robert 1923 yılında uzun yıllar yüksek sayıda üretilmiş olan yeni bir hafif motorsiklet geliştirmişlerdir.